Crazy Town solistinin ölüm nedeni ortaya çıktı

Grubun menajeri Howie Hubberman, Crazy Town grubunun solisti Shifty Shellshock’un kazara aşırı dozda uyuşturucudan öldüğünü söyledi.

Hubberman, perşembe günü People’a yaptığı açıklamada, tam adı Seth Binzer olan Shellshock’un “reçeteli ilaçlar ile sokakta satın alınanların birleşimi” sonucu öldüğünü söyledi.

Los Angeles County Adli Tıp Kurumu’na göre, doğum adı Seth Binzer olan şarkıcı, 24 Haziran’da Los Angeles’taki evinde hayatını kaybetti.

Hubberman, “Seth Binzer, bağımlılıkla mücadele ettikten ve Crazy Town’ın ‘Butterfly’ ile elde ettiği hızlı başarıdan sonra, bağımlılıklarıyla başa çıkmak için daha iyi bir seviyeye hiç ulaşamadı. Hepimiz denedik ama sonunda hepimiz başarısız olduk, yoksa Shifty hâlâ burada olurdu.” dedi.

Binzer’i “bir arkadaş” olarak tanımlayan Hubberman, şarkıcının “gerçekten kendini iyileştirmek istediğini” ancak “maalesef kendisi dahil hiç kimsenin bunu yapacak araçlara sahip olmadığını” söyledi. 

DAHA ÖNCE DE HASTANEYE KALDIRILDI

Los Angeles İlçe Adli Tıp Kurumu yetkilileri, toksikoloji raporlarının beklemede olduğunu belirterek Binzer’in ölüm nedenini resmi olarak açıklamadı.

Yıllarca madde bağımlılığıyla mücadele eden Binzer, 2012 yılında bilincini kaybettikten sonra hastaneye kaldırılmış ve komada kalmıştı.

Müzisyen yakın zamanda ayık kalma süreci ve “kendisiyle” verdiği mücadele hakkında konuşmuştu. Sekiz hafta önce Instagram’da, Ben bir dövüşçüden çok aşığım… ama kavga etmek yerine daha çok sevmem gereken kişi kendimim…” diye yazmıştı.

Binzer uzun yıllar uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etti ve realite televizyon dizileri “Celebrity Rehab 1 ve 2” ile “Sober House 1 ve 2″de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir