Eski ulaştırma bakanına milyonluk maaş iddiası: CHP’li Yavuzyılmaz’dan çarpıcı açıklamalar

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, eski Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan‘ın aylık 1 milyon TL maaşla Kuzey Marmara Otoyolu işletmesinin CEO’luğuna getirildiğini iddia etti. Yavuzyılmaz, Turhan’ın bakanlık döneminde verdiği “1 milyar 338 milyon araç geçiş garantisi” ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Garanti edilen araç sayısının imkansızlığı üzerine vurgu

CHP’li Yavuzyılmaz, eski bakan Cahit Turhan’ın Kuzey Marmara Otoyolu için verdiği geçiş garantilerinin gerçekleşmesinin imkansız olduğunu belirtti. Yavuzyılmaz, “Türkiye’deki tüm otomobiller sırayla Kuzey Marmara Otoyolundan 87 kez geçse bile bu garanti edilen araç geçiş sayısına ulaşılamaz” diyerek durumun vahametine dikkat çekti.

Yavuzyılmaz belgeleri paylaştı

Sosyal medya üzerinden belgeleri de paylaşan CHP’li vekil, iddialarını destekleyen görsellerle kamuoyunu bilgilendirdi. Belgelerde, eski bakan Turhan’ın döneminde verilen astronomik geçiş garantilerinin yanı sıra, şahsın işletme CEO’su olarak göreve getirilmesi ve maaşının detayları da yer aldı.


Otoyol işletmesinden beklenen açıklama

Bu iddiaların ardından gözler Kuzey Marmara Otoyolu işletmesine ve ilgili bakanlığa çevrildi. Kamuoyu, iddialarla ilgili resmi bir açıklama beklerken, CHP’nin konuyu daha da yakından takip ettiği ve gelişmeleri sürekli olarak paylaşacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir